Byliśmy na Jarmarku Podhalańskim!

W dniach 17-19 sierpnia 2018 roku Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy brało udział w 18 Jarmarku Podhalańskim, który odbył się  na Rynku Głównym w Nowym Targu. Stowarzyszenie mogło pochwalić się kolorowym stoiskiem, które w pierwszy dzień imprezy oferowało poczęstunek związany z kuchnią regionalna tj. sery, oscypki, domowe ciasta, itp. a także informowało o środkach unijnych dostępnych w LGD.

 

 

Natomiast w kolejne dni wraz z twórcami ludowymi z obszaru LGD, prezentowaliśmy rękodzieło i twórczość regionalną występującą na naszym terenie.

  

Na jarmarku można było zobaczyć kolorowe stoiska, dobiegające dźwięki folkowej muzyki czy zapach smakowitego jedzenia, wszechobecny gwar i ruch składają się na niepowtarzalną atmosferę jarmarku.

Była to również rzadka okazja spróbowania smakowitych dań kuchni regionalnej i zakupu oryginalnego rękodzieła, a także poznania sztuki ludowej.

Dzieci z pewnością ucieszyła specjalna strefa, gdzie czekały na nie liczne gry, zabawy i atrakcje.

Wieczorem Jarmark Podhalański to przede wszystkim koncerty. Na scenie pojawiły się gwiazdy polskiej muzyki. Można było też posłuchać lokalnych zespołów i artystów.

 

Brak komentarzy.

Napisz komentarz