Ważne- informacje dla beneficjentów w związku z koronawirusem i tarczą antykryzysową.

Drodzy Beneficjenci,

w związku z stanem epidemii przekazujemy kilka istotnych informacji:

  1. Na ten moment z istniejących rozwiązań prawnych jest odroczenie terminów wynikających z wezwań oraz zapisy w umowach przyznania pomocy związane z siłą wyższą. MRiRW pracuje już nad zmianami przepisów i chce aby były częścią przygotowywanej przez rząd specustawy.
  2. Prosimy o wstrzymanie się z składaniem wniosków do ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej – wsparcie z ZUS. Musimy poczekać na zmiany w naszych przepisach do PROW (np. zawieszenie działalności, zwolnienia z opłacania składek, odraczanie płatności, dopłata do wynagrodzeń pracowników). To będzie stosunkowo szybko, ale nie oczekujmy, że z dnia na dzień.
  3. Prosimy o cierpliwość i niepodejmowanie pochopnych decyzji związanych z rezygnacją lub zawieszaniem działalności gospodarczej objętej dofinansowaniem ze środków PROW – wstrzymanie się z decyzjami może mieć kluczowe znaczenie dla realizacji zobowiązań umowy przyznania pomocy objętej PROW 2014-2020.

Poniżej zamieściliśmy także dane kontaktowe do pracowników Departamentu Funduszy Europejskich UMWM, w związku z pracą zdalną wprowadzoną w UMWM i brakiem możliwości kontaktu osobistego i konsultacji bezpośrednich .

– ZOBACZ KOMUNIKAT DLA BENEFICJENTÓW

Brak komentarzy.

Napisz komentarz