Imprezy

FESTYNY I IMPREZY 2017

Festyn Rodzinny-28.05.2017- Bielanka

W dniu 28.05.2017 odbył się Festyn Rodzinny  organizowany przez Szkołę Podstawową w Bielance oraz Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy. Głównymi atrakcjami dla mieszkańców były konkursy, i zabawy, dmuchańce. Imprezę można zaliczyć do bardzo udanych, czego najlepszym dowodem są wspomnienia szczęśliwych, uśmiechniętych twarzy dzieci. Podczas imprezy dzieci i dorośli mogli zapoznać się z efektami działania LGD o których opowiadali animatorzy i konferansjer.

festyn bielanka 1  festyn bielanka 2  festyn bielanka 3

 

 

 

 

 

 

 

Festiwal Kreatywny – 04.06.2017- Raba Wyżna

Jak co roku aktywnie działający GOK Raba Wyżna przy wsparciu finansowym Stowarzyszenia Przyjazna Dolin Raby i Czarnej Orawy zorganizowała Festiwal Kreatywny na stadionie sportowym w Rabie Wyżnej. Rozpoczęło się od kolorowej i głośnej parady, która przeszła na stadion Orkana. Tu najwięcej atrakcji czekało na dzieci, dla których przygotowano kreatywne gry, zabawy, warsztaty i pokazy. W programie były np. gry i zabawy tradycyjne jak: zośka, ciupy, klasy itp. oraz nowoczesne takie, jak: robotyka, doświadczenia popularnonaukowe, malowanki na dużych formatach. Dzieci nie nudziły się, bo co rusz mogły wziąć udział w czymś ciekawym.

Dorośli rozsiedli się w ogromnym namiocie, który stanął na płycie stadionu klubu Orkana i oglądali występy na scenie. Anna Piaskowy, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej, który był organizatorem imprezy, dopilnowała, by każdy znalazł coś dla siebie.

Festyn raba 1  Festyn raba 4

***

FESTYNY I IMPREZY 2016

Dzień Sportu „Szukamy młodych talentów” – 15.06.16r. – Rokiciny Podhalańskie

Po raz czwarty Klub Sportowy Szarotka wraz z Stowarzyszeniem Przyjazna Dolina Raby  i Czarnej Orawy w Rokicinach Podhalańskich zorganizował w dniu 15.06.2016 na swoim stadionie zawody sportowe Szukamy młodych talentówMali sportowcy rywalizowali w piłce nożnej, biegu sztafetowym, a także innych dyscyplinach lekkoatletycznych. W trakcie imprezy sportowej odbył się pokaz lotniczy, podczas którego z samolotu na płytę boiska zrzucane były słodycze.

rokiciny

V Kiermasz Sztuki na Orawie w ramach obchodów 450-lecia Jabłonki- 13.07.2016r. – Jabłonka

W środę 13.07.16r. obok Urzędu Gminy w Jabłonce zorganizowany został kiermasz sztuki ludowej. Swoją twórczość zaprezentowali artyści orawscy, ale była to także okazja do degustacji smakołyków przygotowanych przez gaździny spod Babiej Góry oraz Gospodynie Wiejskie z Raby Wyżnej wspierane przez Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy. Bazar był częścią obchodów jubileuszu 450-lecia Jabłonki. Przedstawicielka Stowarzyszenia Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy rozdawała gadżety promocyjne, książki oraz udzielała informacji o funduszach unijnych. Furorę zrobiła degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Raby Wyżnej.

jablonka

Festyn Rodzinny-24.07.2016- Bielanka

W dniu 24.07.2016. odbył się Festyn Rodzinny  organizowany przez OSP w Bielance oraz Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy. Głównymi atrakcjami dla mieszkańców były konkursy, i zabawy, dmuchańce, degustacja potraw regionalnych i występy zespołów regionalnych. Imprezę była bardzo udana, czego najlepszym dowodem są wspomnienia szczęśliwych, uśmiechniętych twarzy dzieci. Podczas imprezy dzieci i dorośli mogli zapoznać się z efektami działania LGD o których opowiadali animatorzy i konferansjer.

bielanka

Festynu „Ponice Regionalnie”- 31.07.2016 r. – Ponice

W niedzielę 31 lipca 2016r. odbył się festyn pod nazwą „Ponice Regionalnie”. Stowarzyszenie „Poni…ce do kłębka” świętowało dziesięciolecie swojej działalności. MKoc atrakcji czekała podczas X już edycji festynu regionalnego. Zorganizowano wystawę „Powróćmy jak za dawnych lat…”, obrazującą dorobek Stowarzyszenia „Poni…ce do kłębka”. Podczas festynu wystąpił zespół regionalny Prymni. Publiczność nagrodziła występ brawami. Potem uczestnicy festynu brali udział w licznych konkursach. Do zabawy tanecznej przygrywał zespół muzyczny Zawrotni. Dużym powodzeniem cieszyła się fotobudka(Rozrywkowa Budka). Każdy mógł skorzystać z zabawnych gadżetów i tabliczek (m.in. promujących LGD i fundusze  unijne), sfotografować się i  wkleić zdjęcie do pamiątkowej księgi. W trakcie festynu można było otrzymać materiały reklamowe, gadżety oraz książki, na stoisku Stowarzyszenia Przyjaznej Doliny Raby i Czarnej Orawy, które było współorganizatorem imprezy. Pracownik LGD udzielał informacje o funduszach unijnych oraz o LGD i LSR. Zarząd Stowarzyszenia „Poni…ce do kłębka” przygotował pisemne podziękowania dla instytucji oraz osób, z którymi Stowarzyszenie miało przyjemność współpracować w ciągu tych dziesięciu lat m.in.  takie podziękowanie odebrał wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaznej Doliny Raby i Czarnej Orawy Pan Ryszard Traczyk.

ponice

V Święto Bobu- 07.08.2016 – Skawa

Na V Święto Bobu organizatorzy przygotowali bardzo dużo atrakcji. Po raz pierwszy wybrano Królową Bobu. Tradycyjnie, miejscowe gospodynie przygotowały potrawy i przekąski z bobu. Największym wzięciem cieszyły się pierogi, paszteciki, talarki i smalec. Dla dzieci i dorosłych zorganizowano liczne konkursy m.in. malowanie twarzy, rzut oponą, piłowanie drewna. Był przygotowany pokaz mody przygotowany prze z pracownie ze Skawy. Przed publicznością wystąpił kabarte Truteń, grupa taneczna Fresh Crew, kabaret Teka z Osielca. Widowiskową atrakcją był wieczorny pokaz Laser Show.

skawa-swieto-bobu

Festyn Rodzinny, 07.08.2016 roku- Chabówka

Jak co roku aktywnie działająca Rada Parafialna przy kościele w Chabówce przy wsparciu finansowym Stowarzyszenia Przyjazna Dolin Raby i Czarnej Orawy zorganizowała Festyn Rodzinny na stadionie sportowym. Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z potrawami regionalnymi przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.  W dalszej części programu odbyły się dwa konkursy sportowe. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy. Po konkursach przyszła kolej na jedną z głównych atrakcji czyli występ dziecięcego zespołu Majeranki. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem „WAKS”.

Chabówka

Święto Rabczańskiej Solanki i Festyn z Góralami-13.08.2016 r.- Rabka-Zdrój

W sobotę 13 sierpnia 2016r. w rabczańskim Amfiteatrze odbył  się Festyn z Góralami. Impreza miała przede wszystkim za zadanie zabawić wypoczywających w uzdrowisku i okolicy turystów, wczasowiczów i kuracjuszy oraz zapoznać ich z kulturą góralską a także zaktywizować społeczność zamieszkującą pobliski region. I tak też się stało. Uczestnicy chętnie brali udział w konkursach-przeciągania liny czy ubijania masła w słoiku. Gwiazdą wieczoru był zespół Baciary, który dał świetny koncert i zgromadził w amfiteatrze tłumy fanów. Występ był współfinansowany przez promujące Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy. W trakcie festynu można było otrzymać materiały reklamowe- ulotki, oraz gadżety promujące Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy, które było współorganizatorem imprezy.

Tego samego dnia odbył się pierwszy dzień Święta Solanki. Celem Święta Rabczańskiej Solanki jest  promocja zdrowia, urody i aktywnego wypoczynku, a także: kultury i tradycji regionu. Podczas tegorocznego  święta można było poznać największe walory uzdrowiska. Dla najmłodszych przygotowano Dziecięcy Raj Zabawy z grami i konkursami. Podsumowaniem imprezy a zarazem elementem łączącym obie imprezy był znakomity koncert zespołu Baciary- współfinansowany przez Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy.  LGD przekazało  również gadżety promujące stowarzyszenie.

rabka

Festyn Rodzinny-14.08.2016- Podsarnie

W dniu 14.08.2016. odbył się Festyn organizowany przez OSP w Podsarniu oraz Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy. Głównymi atrakcjami dla mieszkańców były konkursy i zabawy, dmuchańce, degustacja potraw regionalnych występy zespołów regionalnych.

podsarnie

Dożynki Gminne-21.08.2016- Spytkowice

Jak co roku przy współorganizacji Stowarzyszenia Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy odbyły się Dożynki Gminne w Spytkowicach. Pomimo niekorzystnej aury wzięło w nich udział wiele osób. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się tradycyjnie przekazaniem wieńca i chleba dożynkowego władzom gminy. Część artystyczną rozpoczął  koncert orkiestry ze Spytkowic, a zaraz po nich wystąpił zespół Krzesani,  taneczna z GCK Spytkowice, zaśpiewała Paulina Majchrzak oraz animatorzy z programem Bajkowy Kogle Mogel zagrzewali najmłodszych uczestników festynu  do wspólnej zabawy.  Gwiazdą wieczoru był zespół Gooroleska, na którego koncert przybyło wielu miłośników muzyki, natomiast  na koniec do wspólnej zabawy tanecznej zachęca ł i przygrywał  zespół  Elegancko. Gospodynie ze Spytkowic dzięki dofinansowaniu ze Stowarzyszenia Przyjaznej Doliny Raby i Czarnej Orawy przygotowały degustację regionalną, stoisko to cieszyło się największym zainteresowaniem. Ponadto Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy sfinansowało animatorów, słodycze dla dzieci oraz zaplecze sanitarne.

spytkowice

Dożynki  Gminne Święto Chleba- 11. 09.2016- Lipnica Wielka /Murowanica

W dniu 11 września 2016 odbyły się Festyn Rodzinny Dożynki Gminne – Święto Chleba organizowane przez gminę Lipnica Wielka , sołtysa i radę sołecką sołectwa Murowanica, GCK w Lipnicy Wielkiej, oraz Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy. Głównymi atrakcjami dla mieszkańców były konkursy, zabawy, dmuchańce, degustacja potraw regionalnych i występy zespołów regionalnych. Podczas imprezy dzieci i dorośli mogli zapoznać się z efektami działania LGD o których opowiadali animatorzy i konferansjer.

lipnica

Impreza regionalna Kultura i tradycja Starsi-Młodym- 16.10.2016r. – Raba Wyżna

W dniu 16.10.2016. odbyło się spotkanie regionalne organizowane przez  Stowarzyszenie Aktywni Rabianie oraz Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy. Głównymi atrakcjami dla mieszkańców były występy twórców ludowych, występ zespołu góralskiego, degustacja potraw regionalnych, oraz konkurs w skubaniu pierza.

 

impreza-raba

 

Facebook